Covid-19 Sertifikası Basın Bülteni

27 December 2020


 

Covid 19 salgınındaki gelişmeleri yakından takip eden Sabah Yatak Sanayi, sürecin getirdiği sorumlulukla, sağlığı en önemli önceliği olarak görüyor. Tüm faaliyet alanlarında en üst düzeyde tedbir ve önlemleri hayata geçiren Sabah Yatak Sanayi, üretim ve hizmetlerini aksatmadan personelinin, iş ortaklarının, tüketicilerinin ve tüm paydaşlarının sağlığı konusunda üzerine düşen ödevleri eksiksiz yerine getiriyor.

Covid-19 Hijyen, enfeksiyon önleme ve kontrol belgelendirme programı şartlarını yerine getirerek TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ almaya hak kazanan Sabah Yatak Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Yönetim Kurulu Üyesi Önder Arıkan, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini alma sürecindeki hazırlık aşamasına ilişkin şunları söyledi; “Öncelikle risk analizi yaparak, Covid-19 Süreç Yönetim Prosedürü ve talimatlarını hazırladık. Personel eğitiminin yanı sıra, Sağlık Bakanlığımız tarafından yapılan uyarı ve tavsiyelere uygun kıyafet temin ettik. Çalışma alanları ve makine parklarını sosyal mesafe kurallarına göre yeniden düzenledik. Personel servisi, soyunma odaları, yemekhane, yönetim bölümü vb. ortak kullanım alanlarının temizlik ve hijyen planlarının ve kontrol çizelgelerinin oluşturulmasını sağladık. İşletmeye giren herkesin termal kameralar ile sürekli olarak ateş ölçümlerinin yapılması ile erken teşhis için önlemleri arttırdık. Yoğunluk yaşanmaması için yemek saati ve dinlenme molalarını 4 gruba ayırdık.  İşletme içerisine giriş-çıkış yapan tüm araçların dezenfekte edilerek içeri alınması, hammaddenin belirlenen özel alanlarda bekletildikten sonra ilgili bölümlere aktarımını sağladık. Tüm üretim hattında kullanılan makine ve el aletlerinin ULV cihazı ile günlük olarak dezenfekte edilmesi, ayrıca havalandırma sistemi filtrelerinin periyodik kontrolünün yapılarak temiz hava debisinin arttırılmasını sağladık.”

Durumu anlık olarak takip ederek gerekli önlem ve aksiyonları almaya devam edeceklerini belirten Önder Arıkan, “Bu sürecin ülkemizde ve dünyada hızla sona ermesini umuyor, hepimiz için sağlıklı günler diliyoruz” dedi.


Etiket Bulutu:
TOP